Relacja z tygodnia bibliotek 2017!

Tydzień bibliotek w Szczytach to mnóstwo atrakcji, świetnej zabawy i możliwości do wykazywania się własną kreatywnością. Przez trzy dni odbywały się ciekawe zajęcia w których udział brały dzieci w różnym wieku – od przedszkolaków aż po gimnazjalistów. Każdego dnia wspólnie czytaliśmy wybrane nowości książkowe wśród których znalazły się m.in. „Świnka Peppa”, „O zebrze, która chciała być w kwiatki” oraz „ „Historia pewnego jajka”. Ponadto dzieci wykonały rysunek do książeczki z serii Bajeczki do poduszeczki pt. „Żółwik”. Uczestnicy tradycyjnie już wykonywali zakładki do książek. Przez cały czas było wesoło i panowała przyjacielska atmosfera. Wspólnie graliśmy w gry, słuchaliśmy muzyki,  rozwiązywaliśmy zagadki, łamigłówki i kalambury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle nasze zajęcia z leżakowania i oglądania bajek. Dodatkowo atrakcją był wspólny spacer na którym zrywaliśmy dzikie stokrotki i robiliśmy małe bukiety.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w naszych zajęciach i zapraszamy do filii bibliotecznej w Szczytach!