Obchody Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Oczywiście.! w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach

W dniach 08-12 maja obchodziliśmy święto bibliotek publicznych w naszej placówce. W ramach wydarzenia zorganizowano w bibliotece lekcje głośnego czytania „Czytanie pod chmurką X”  dla przedszkolaków i uczniów z PP nr 1 im. Jasia i Małgosi, PP nr 2 im. Kubusia Puchatka, NP „Promyczek”, PSP im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. W tegoroczną promocję czytelnictwa oraz biblioteki zaangażowali się starosta białobrzeski Andrzej Oziębło oraz burmistrz miasta Adam Bolek. Naszymi gośćmi byli: sekretarz starostwa powiatowego Piotr Kacprzak, naczelnik wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Zbigniew Sobczak, naczelnik wydziału Oświaty Kultury i Sportu Wiesława Sroka, ks. Parafii Świętej Trójcy Grzegorz Opiela, zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz. Goście specjalni czytali dzieciom ze zbioru Legend i podań polskich m.in. Legendę o Warsie i Sawie, O wawelskim smoku, królu Kraku i szewcu Skubie, Założenie Poznania oraz inne. Wątek historyczny był zalążkiem dla uczniów do pogłębienia swoich wiadomości na temat swojego kraju i pochodzenia. Mieliśmy na celu zachęcenie dzieci do poszukiwania wiedzy w tradycyjnych książkach. Dyrektor MGOK Zygmunt Andrzej Łukomski uroczyście otworzył cykl spotkań czytelniczych obiecując za rok ponowne spotkanie pełne niespodzianek, być może pod chmurka, jeżeli pozwoli na to słoneczna pogoda.

Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystych obchodach tygodnia bibliotek.

Wioleta Kozakiewicz