Malarstwo Mariana Puchalskiego

15 marca (piątek) o godz.17 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Białobrzegi przy ul. Kościelnej 31 zostanie otwarta wystawa prac Mariana Puchalskiego. Marian Puchalski urodził się w 1939 roku w Białobrzegach. W podstawówce zajmował się oprawą graficzną szkolnej gazetki. W latach 50-tych porzucił rysunek na rzecz sportu. W 1957 roku został Mistrzem Polski Młodzików w rzucie młotem. Trenował też boks i podnoszenie ciężarów. Zainteresowanie malarstwem wróciło w czasach wojska. Jego największy podziw budzili Rembrandt, Boznańska i Podkowiński. Był zauroczony twórczością impresjonistów. Podobnie jak oni szuka natchnienia w naturze. Podstawą w jego sztuce są: światło i cień, kompozycja i kolor.

Na swoim koncie ma udział w kilku wystawach. Na wystawie w bibliotece będzie można obejrzeć obrazy Mariana Puchalskiego pochodzące z prywatnych zbiorów mieszkańców Białobrzegów.

Ekspozycja będzieczynna do 15 maja.

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO TV DAMI O WYSTAWIE