Międzynarodowy Dzień Teatru

alt     Obchody międzynarodowego Święta Teatru odbywają się 27 III 2012 r. W tym dniu wybitny człowiek teatru rozsyła wiadomość tłumaczoną na 20 języków. Tekst zawiera przemyślenia na temat współczesnego rozwoju teatru i harmonii. Data upamiętnia otwarcie teatru Narodów w Paryżu. Wydarzenie ma duże znaczenie promocyjne dla sztuki teatralnej w dobie kultury XXI wieku.
    Szkoły, domy kultury oraz biblioteki przyłączają się do obchodów organizując liczne przedstawienia, wernisaże oraz spotkania.
Zachęcamy młodzież do skorzystania z literatury naukowej nt. sztuki teatralnej ze zbiorów w czytelni oraz młodsze dzieci do zwiedzenia biblioteki.